Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Ameliyatsız Yağ Aldırma

Ameliyatsız Yağ Aldırma

Dünyada çok  sayıda kişi vücudundaki fazla yağlardan şikayetçi durumda bulunmaktadır.

Bu yağlardan kurtulmanın ise farklı yolları bulunmaktadır.

Bu işlemler arasında ameliyatla yağ alımı ve ameliyatsız yağ alımı olarak adlandırabileceğimiz iki yöntem bulunur.

Fazla yağlarından şikayetçi birçok kişi ameliyatla yapılan Liposuchion gibi eski yöntemler yerine daha yeni ve etkili olan Lipoliz yöntemini uygulatmakta ve beklentisini karşılamaktadır.

Ameliyatsız veya dondurarak zayıflama olarakta adlandırabileceğimiz Lipoliz işleminin ameliyatla olan işlemlere göre en büyük artısı kesinlikle bir acı hissi olmaksızın işlemden hemen sonra taburcu olunabilmesidir. Ameliyatsız yağ alımlarında işlem sonrası hemen taburcu olabilirsiniz.

Ameliyatlı işlemlerde ise ameliyat sonrası uygulanan bölge de yaklaşık 1 hafta boyunca çeşitli ağrı veya sızılar görülebilmektedir. Bu yüzden ameliyatsız yağ alımları gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır.

Kimlere Uygulanır ?

+Kilolarından şikayetçi ve memnun olmayan herkese uygulanabilir.

+Ancak hamile ve 18 yaşını altındaki kişiler uygulanmaz.

Ameliyatsız Yağ Alımları Etkilimi ?

Kısaca belirtmek gerekir  ise en az ameliyat ile olan işlemler kadar etkili bir işlemdir. Zaten bunu rabettende ve güngeçtikçe yaygınlaşarak büyümesinden de anlaya biliriz.

Nasıl Uygulanır ?

Bu işlem lipoliz makinesi ile yapılır. İşlem klinik de veya hastanelerde uygulanabilir.

Uygulanışı

Öncelikle uygulanıcak bölgeye özel bir jel sürülür. daha sonra lipoliz makinesi ile yağlar önce dondurulur daha sonra hızlı bir şekilde ısıtılır böylece yağ hücreleri bu tepkiye dayanamıyıp parçalanarak idrar yoluyla yada deri üzerinden çekilerek atılır.

İşlem sonrası bölgedeki yağların %30 ile % 40 kadarı yok edilmiş olur. Diğer etkileri ise bölgedeki deri gerginleşerek güzel bir estetik görünüm almış olur.

Seans Dağılımı

Gerekli görülürse bu işlem iki veya üç seans olarakda uygulanabilir. İşlemin kaç seans olacağınıza doktorunuzun muayene sonrasında karar vermesi daha sağlıklıdır.

İşlem süresi uygulanan bölgeye göre ortalama 40-60 dakika arasında değişebilmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanır

İstenilen her bölgeye uygulana bilir. En çok tercih edilen bölgeler bel, basen, gıdı gibi vücutta depo bölgeleri olarak tabir edilen bölgelerdir.

Ameliyatsız Gıdı Aldırma Germe 

Gıdı bölgesi vgıdıücudumuzdaki yağ depolarından birisidir. Sarkmaların nedeni genetik veya zaman içinde depolanan yağlar ve kasların gevşemesi olarak iki şekilde görülür.

                                                                                                          İşlemin Yapılış Nedenleri

Gıdı bölgesi vücudumuzda kilit bir noktadır yani zayıf ideal bir vücuda da sahip olsanız bile çene altınızdaki sarkmalar sizi kilolu ve yaşlı gösterir.

Artıları

Genç bir görünüme sahip olursunuz, estetik açıdan böyle bir işlem sadece gıdınıza yapılsa bile etkisini tüm vücudunuzda görebilirsiniz.

Genetik Nedenleri ?

Çene kemiğinin kısa olması, boynun kısa olması, çift çene kemiğinin görülmesi gibi genetik nedenlerden dolayı gıdı sarkması görülebilir.

Tedavi

İki şekilde tedavi olunabilir.

  1. Liposuchion
  2.  Soğuk lipoliz, Lazer lipoliz yöntemleri ile

Günümüzde bu tarz estetik işlemlerde liposuchion işlemi gereksiz olarak görülebilir. Bunun nedeni Liposuchion işleminin cerrahi bir işlem olması ve acılı bir işlem olmasıdır.

Lipoliz işlemlerinin tercih edilmesinin nedeni; ameliyatsız işlemlerde günümüzdeki son teknoloji işlem olması ve en az Liposichion kadar etkili olmasıdır.

Liposichion işlemi de Lipoliz işlemi de beklentiyi karşılayan işlemlerdir. Ama tabiki de Lipoliz işlemi yukarıda belirtiğim nedenlerden dolayı çok daha fazla tercih edilmektedir.

İletişim :

Bu Sayfa 5.084 kez görüntülendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir