Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz vücudumuzdaki depo bölgeleri olarak adlandırabileceğimiz bel, basen gibi bölgelerdeki yağlardan kurtulmak için kullanılan ameliyatsız bir işlemdir.

Nasıl Bir İşlemdir ? Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen kişiler için başarılı ve beklentiyi karşılayan bir işlem olduğunu söyleyebilirim.

Herkese uygulanabilir mi ? Hamile, 18 yaşından küçük kişilere ve obezite hastası olan kişilere uygulanamaz. Neden ? Çünkü hamile kişilerde ameliyatsız bir işlemde olsa anne ve çocuk için bir risk oluştura bilir. 18 yaşından küçüklerde ise vücut gelişimi devam ettiği için uygulanmaz. Obezite hastalarında ise işeyaramaz ve beklentiyi karşılamaz. Obezite hastalarında beklentiyi niye karşılamaz ? Lazer Lipoliz işlemi uygulandığı bölgede ortalama % 20 lik bir yağ birikintisini yok eder. Bu yüzden obezite hastalarında yağ oranı çok fazla olduğu için beklentiyi karşılayamaz. Aynı zamanda obezite bir hastalık olduğu için Lazer Lipoliz bir tedavi değil basit bir işlemdir. Obezite bir hastalıktır bu yüzden uygulanması gereken bir işlem değil tedavidir.

%20 Yeterlimi ? Bu soru görecelidir. Yani herkez için değişebilir. ancak aklınızda işlemin etkisini hayal etmeniz için bir örnek vermek istiyorum. Boyu 1.60 m olan bir bayan 70 kilo ise gıdı, kol altı, bel ve basenlerindeki fazla yağlarından kurtulmada ve beklentiyi karşılamada gayet başarılıdır. Vücudunda sadece bel bölgesinde sorun olan kişiler için mesela vücut orantısı gayet iyi ama beli kalın olsa çok iyi ve başarılı olur.

Türk Kadınlarındaki Başarısı ?

Türk kadınlarının genel vücut tipi avrupalı kadınlara göre daha kısa ve yukarıdan aşağıya doğru kilolu bir şekildedir.Lazer Lipoliz işlemi bu yüzden türk kadınlarında daha etkilidir. Neden Daha Etkili ? Lipoliz işlemi yukarıda da belirttiğim gibi bir bölgesel incelme sağlayan bir işlemidir. Bu yüzden türk kadınları da genel olarak armut şeklinde bir vücut yapısına sahip olduğu için daha etkilidir.

Abartılıyormu ?

Tabiki de abartanlar var. Biraz araştırırsanız vücuttaki yağların % 50 gibi bir miktarını alır diye yazanlar bile var. Lütfen bu tarz saçma sözlere itibar etmeyiniz.

İşlemde Ağrı Ve Sancı Görülürmü ?

Evet azda olsa biraz ağrı duyabilirsiniz. Ama abartılacak kadar çok değil. Nasıl Ağrılar ? Sonuçta vücudunuzdaki bir bölgeden %20 lik bir yağ yok ediliyor bunu düşünerek nasıl bir ağrı olduğunu hayaledebilirsiniz. Ancak hayal ederken dikkat edin ağrıyı fazla abartmayın abartılacak kadar bir ağrı söz konusu değildir. Ağrısız Bir İşlemdir Diyenler ? Bu tarz yazı yazanlar konu ile alakalı bir bilgisi olmayıp başka sitelerden alıntı yapan ve kulaktan duyma yazı, makale yazan kişilerdir.

Yan Etkisi Varmı ? Sadece uygulanan bölgede hafif bir kızarıklık görülür buda daha sonra geçer. Herkezde Görülürmü ? Evet işlemin uygulandığı herkez de görülür. Neden ? Uygulanan bölgeye yapılan işlem sonucu cilt yüzeyi biraz tahrip olur işte bu yüzden kızarıklık oluşur.

Yanında Getirdiği Artılıları

Lazer Lipoliz işleminde uygulanan bölgedeki yağ alımı ile beraber cilt üzerinde gerginleşme ve sıkılaşma görülür.

Lazer Lipoliz Gıdı Bölgesi Yağ Alımı

Türk kadgıdıınları yüz özellikleri olarak kısa çenelidir. Bu yüzden ne kadar zayıf olurlarsa olsunlar yüz altındaki gıdı bölgesinde yağlanmalar ve sarkmalar oluşabiliyor.

Kimler Yaptırmalı ?

Gıdı germe işlemi estetik bir görünüm kazanmak isteyen kişilere uygulanır. Basit ve kısa bir işlemdir.

Lazer Lipoliz Kol altı Yağ Aldırma

Kol altı yağlar inatçı yağlar olarak da tabir edilir. İnatçı yağlar denmesinin sebebi plates gibi özellikle kadınların yapmış olduğu sporlarda bile kolumuzun altındaki yağlar sarkmalar devam etmekte sıkılaşmamaktadır.

Ne Kadar Sürer ?

Kol altı yağ aldırma germe işlemi ortalama 45 dk. sürer ve kol altımızdaki sarkma ve yağlardan kurtuluruz.

Lazer Lipoliz Basen Bölgesi Yağ Alma

Basen bölgesi kadınların en çok rahatsız olduğu vücut bölgelerinden birisidir.

Basen bölgesikjgnde yağlanma olan kadınlar Lazer Lipoliz İşlemini sadece estetik yani görsel olarak değil aynı zamanda sağlığı içinde yaptırmalıdır.

Neden ?

Basen bölgemizdeki yağlanmalar direkt olarak sağlığımız  için bir tehdit oluşturmasa da günlük ve iş hayatımızda çeşitli sorunlara yol açabilmektedir.

Spor yaparak basen bölgesindeki yağlardan kurtulmak çok zordur.

Bu yüzden son teknoloji olarak tabir ettiğimiz Lazer Lipoliz İşlemi ile 1-2 saat içerisinde basenlerimizdeki fazla yağlardan ve sarkmalardan kurtulabiliriz.

Lazer Lipoliz Bel Göbek Bölgesi Yağ Aldırmabel

Bel bölgesindeki simit olarak tabir edilen yağlar vücudumuza estetik açıdan çok kötü bir görüntü katmaktadır.

Belimizdeki ve göbeğimizdeki bu yağlardan kurtulmanın en iyi yolu Lazer Lipoliz İşlemidir.

Spor ile kurtulmamızın imkansıza yakın olduğu bu inatçı yağ dokusundan  ortalama 1 saat içerisinde kurtula biliriz. Bu işlemi özellikle belimizdeki simit dediğimiz bölgedeki yağlanmalar da çok işe yarar.

Lazer Lipoliz Fiyatları

Lazer Lipoliz işleminde fiyat hastanın durumuna göre muayene edildikten sonra belirlenir.

Kliniğimize gelerek isteklerinizi belirtip muayene sonrası fiyat alabilirsiniz.

Bu Sayfa 770 kez görüntülendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir