Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Liposuction Yöntemi

Liposuction Yöntemi

Liposuction vücuttan yağ almak için kullanılan en sık ve en garanti yöntem. Bazer yağ dokusu lazer veya soğuk lipoliz için pek uygun olmayabiliyor. Bu gibi durumlarda ise, klasik liposuction yöntemi devreye giriyor.

Liposuction nedir

Liposuction yukarıda da belirttiğim gibi vücudun istenilen bölgesinden yağ çıkartma işlemine deniyor. Bu yöntem ile gıdı, bacak,karın gibi alanlardan rahatlıkla yağ alınabilir. İşlem hastane ortamında anestezi alınarak yapılır. Vücuttan alınacak yağ miktarına göre işlem süresi uzar veya kısalır. Aslında benimde sıklıkla yaptığım ve sonuçları harika olan ameliyat türüdür.

Liposuction sonrasında iz kalır mı

Liposuction sonrasında iz kalması mümkün değil. Çok ince kanüller ile vücuda giriliyor. Bu kanüller iz bırakmaz. Ameliyat esnasında vücudun herhangi bir yerine neşter atılmaz. Bu yüzden bir dikme işlemi de olmayacaktır. Bu yüzden ameliyat izi kalmaz rahatlıkla diyoruz.

Liposuction yöntemi ile vücuttan ne kadar yağ alınmalı

Bu soru bu ameliyatı olmak isteyen hastalarımız arasında kesin sorulan bir soru. Bu yüzden bu soruyu detaylı açmak istiyorum. Vücuttan yağ alınırken alınacak bölgede ki yağ dengesine göre yağ alıyoruz. Bu yüzden her hasta için değişken oluyor. Tabi ki hastanın isteğine göre değil, vücut dengesine göre yağ alınıyor. Bu yüzden muayene olmak gereklidir. Yoksa ezberden bir sayı vermek doğru olmaz. Aslında liposuciton ameliyatı bir zayıflama ameliyatı değildir. Spor ve diyet ile vücuttan atılamayan yağların cerrahi yöntemler ile vücuttan atılması denir.

Selülit, liposuction ile gider mi 

Tabi ki de gider. Bunun için uygulanan bazı işlemler vardır. Mesela uygun uçların kullanımı gelir. Ve ayrıca her hekimin kendine özgü bu ameliyat için geliştirdiği yöntemler gelir. Bunları burada anlatıp kafanızı karıştırmak istemeyiz. Bu yüzden teknik terimlere girmeyeceğim. Ama bilmenizi isterim ki liposuction ameliyatı ile vücutta oluşan selülitler den kurtulmanız mümkündür.

Aynı anda kaç bölgeye liposuction yapılır

Aynı anda bir kaç alan liposuction yapılabilir. Bu işlem yapılırken vücuttan tümüyle dışarıya alınacak yağ miktarı önemlidir. Vücuda göre almamız gereken yağ miktarı aşılmaz ise, birkaç bölgeden aynı anda yağ alınabilir. Bunun hiçbir zararı yoktur. Tabi ki bu işlemi yaparken de bazı kırılma noktaları vardır. Bu noktalar ise, yine bizim küçük cerrahi müdahaleler ile olur. Sonuç olarak vücudun farklı bölgelerinden aynı seansta yağ alınabilir. Hiçbir zararı da yoktur. 

Klasik liposuction fiyatları

Klasik yöntem ile alınan yağların miktarı ve uygulanacak olan bölgenin genişliğine göre bir fiyat belirlenir. Sabit bir fiyatı asla yoktur. Doktor bu bölgeleri görmeden fiyat vermesi çok zordur. Ancak telefonda detaylı bir anlatım ile belki ortalama bir fiyat alınır. 

Maliyati ameliyat olunan hastane de değiştirir. Ücreti seçilen konfor tiplerine göre hastanelerde etkiler. Bu yüzden bunların hepsinin karşılıklı konuşularak muayene esnasında bilgilendirilmesi gerekir.

Vajina bölgesine liposuction olur mu 

Evet bu bölgeye de lipo uygulanabiliyor. Vajina üst kısmında ciddi yağlanmaları olan hastalarımız oluyor. Bir karın bölgesi liposuction ameliyatı gibi kapsamlı bir işlem değildir. Bu yüzden aslında basit bir bölgedir. kısa bir sürede bu bölgede ki yağlardan kurtulmanız kolay olacaktır.

Bu Sayfa 177 kez görüntülendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir