Blog Sayfamız

Estetik Cerrahi alanında yapılan ameliyatlar hakkında yazılan makaleler.

Vakumlu Soguk Lipoliz

Vakumlu Soguk Lipoliz

VAKUMLU SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk Lipoliz yöntem olarak iki farklı şekilde uygulanır bunlar;

1-Vakumlu Soğuk Lipoliz

2-Paletli Soğuk Lipoliz

Bu iki Lipoliz yöntemi de oldukça etkilidir. Ancak ülkemiz ve dünya genelinde  Vakumlu Soğuk Lipoliz bir adım daha önde diyebiliriz.

Bu yöntemde uygulanan bölgedeki yağlar 1 seansta ortalama %30 ile %40 kadarı yok edilebilir. Bu yüzde kişinin vücut yağ ortalamasıyla ile değişkenlik gösterir.

Kısaca ne kadar kiloluysanız o kadar etkili olmaktadır.

Bu işlemin en büyük artılarından biri Lipo Freeze Etkisi‘ dir.

Lipo Freeze

Bu yöntemslin artılarından biriside soguk bir uygulama olmasından dolayı kılcaldamar genişlemesi ve bunun gibi sıcak uygulamalarda çeşitli sıkıntılar yaşayan kişilerde de uygulanabilir olmasıdır.

 

Soğuk Lipoliz işleminin uygulanışında ;

– İşlem öncesinde cilt, ıslak solüsyonlu bez ile korumaya alınır.

– Daha sonra bölgeye streç film yerleştirilir.

-Yağ alımı yapılacak bölge ön hazırlıklardan sonra vakumla çekilir.

– Uygulanan bölgeye öncelikle 10 dakika kadar sıcaklık verilir, böylece yağın kalitesi bozulur. Daha sonra -5 derece soğuk ile o alan 40 ile 60 dakika boyunca dondurulur.Böylece apopitoz (yağ ölümü) gerçekleşmiş olur ve lenfatik sistemimize katılarak enerji olarak vücuttan atılması sağlanır.
İşlemin etkisi 1 hafta sonra başlar etkisini tam olarak göstermesi 6 hafta sonradır. Yağ fazlalığına göre 1 ay sonra ikinci seansta yapılabilmektedir.

Lipo Freeze (soguk lipoliz) işlemi bel, göbek, basen, gıdı, kol gibi bölgelere isteğe bağlı olarak vücudumuzdaki başka bir bölgeye de uygulana bilmektedir.

Soguk Lipoliz Nerelerde Yapılılır ?

Lipoliz işlemi hastanelerde ve bunun yanında cerrahi bir işlem olmadığı için yeterli ekipman varsa kliniklerde de yapılabilir.

Ama daha da önemlisi bu işlemi yapacak doktorun tecrübesi. Doktorumuzun tecrübesi tedavinin istenilen düzeyde olması için çok önemlidir.

Kimler için uygundur?

Lipofreeze (vakumlu soğuk lipoliz işlemi), inatçı yağlarından kol altı, gıdı, basen gibi bölgelerdeki yağlardan kurtulmak  isteyen herkez için en uygun yöntemdir.

Hamilelere ve 18 yaşını doldurmamış kişilere uygulanmaz.

Vakumlu Soğuk Lipoliz Sonrası 

Uygulanan bölgede önemli bir problem yaşamazsınız sadece işlem uygulandıktan sonra bu bölgede çok kısa bir kaşıntı ve kızarıklık oluşabilir. Kesinlikle bir ağrınız olmaz. Ortalama 2 ay içinde tedavi vücudumuz da % 40  kadar bir yağı yok etmiş olur. Bu yüzde kişinin kilosuna ve vücudundaki yağ ortalamasına göre değişebilir.

Kaç Seans Uygulanır?

Seans yani tedavi işlemi kişinin kilosuna göre değişebilmektedir. Bu işlemin size kaç seans uygulanacağını en iyi muayene sonrasında öğrenebilirsiniz. Muayene yapmadan telefon da veya çeşitli makalelerde 1 seans diyenlere inanmayalım. Muayene yapılmadan net bir şey söylenmesi doğru değildir.

Vakumlu Lipoliz Fiyatı

Lipoliz İşlemi için en doğru fiyatı muayene sonrası alabilirsiniz.

Bu Sayfa 1.777 kez görüntülendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir